University of OsloNórsko

Späť
Sporte dieťaťu na štúdiumuž od43/mesiac

O univerzite

UiO je najlepšie hodnotená univerzita v Nórsku s 5 Nobelovými cenami a so silnou pozíciou v oblasti vedy a výskumu. Škola ponúka viac ako 800 študijných odborov v anglickom jazyku na všetkých úrovniach. Navštevuje ju vyše 28 000 študentov.

Život v kampuse

V tunajšom kampuse nájdu študenti všetky potrebné služby. Nachádza sa tu 40 reštaurácií a kaviarní poskytujúcich aj zdravé či vegetariánske jedlá. Športové aktivity zahŕňajú individuálne cvičenia s kvalifikovanými inštruktormi a môžete si vybrať zo širokej ponuky letných či zimných športov.

Ubytovanie

K univerzite patrí viacero moderných internátov vhodných pre jednotlivcov, dvojice a dokonca aj pre rodiny. Veľkou výhodou týchto zariadení je dostupnosť služieb v okolí.

* S uvedenou výškou mesačného vkladu môže klient nasporiť potrebnú sumu na financovanie nákladov spojených so štúdiom na konkrétnej univerzite, napr. ubytovanie, stravu, dopravu a pod., za 1 školský rok (bez zohľadnenia výšky školného). Suma je vypočítaná pri predpokladanom období sporenia 17 rokov (prípadne navolenom v predchádzajúcom kroku) a pri úrokovej sadzbe 2 % p. a. Vo výpočte je zohľadnená 2 % ročná inflácia a suma úrokov pred jej znížením o daň z úrokov. Výsledná suma má iba informatívny a približný charakter.