Sporenie na vzdelanie

Prečo študovať v zahraničí?

Vaše dieťa môže získať titul z prestížnej svetovej univerzity a zažiť praktickú výučbu pod vedením svetovo uznávaných profesorov. Navyše, štúdium v zahraničí v jeho životopise zažiari a tak bude mať vyššiu šancu nájsť si lepšie ohodnotenú prácu doma i v zahraničí.

Cudzí jazyk si naplno osvojí vďaka každodennej komunikácii. Objaví veľký svet, spozná novú kultúru, zvyky a predovšetkým ľudí. V rámci osobného rozvoja nájde seba samého a naučí sa úplnej samostatnosti. No to najcennejšie, čo získa, je výborný štart do života.

Prečo sporiť?

Kým vaše dieťa vyrastie, potrvá to niekoľko rokov. Vy by ste však mali myslieť na jeho budúcnosť už teraz. Mylná predstava mnohých rodičov je, že na sporenie pre deti stále majú dosť času. Finančné plánovanie budúcnosti svojho drobca by ste pritom mali začať riešiť hneď po jeho narodení. Každý chce pre svoje dieťa vždy len to najlepšie a to platí aj o vzdelaní. Aj vy túžite poslať svojho potomka študovať do zahraničia a obávate sa, či si to budete môcť dovoliť? Štúdium v zahraničí je síce finančne náročnejšie, no vďaka nášmu výhodnému sporeniu na vzdelanie je teraz dostupné pre vašich najmenších.

Dobré sporenie Istota NA VZDELANIE

Obdobie viazanosti sporenia
Sporenie
5 rokov
Sporenie
10 rokov
Sporenie
15 rokov
Základná úroková sadzba 0,30 % p. a. 0,70 % p. a. 1,00 % p. a.
Zvýhodnená úroková sadzba za pravidelné sporenie 0,60 % p. a. 1,4 % p. a. 2,00 % p. a.

Dobré sporenie Istota NA VZDELANIE

Sporenie 5, 7 rokov
Základná úroková sadzba 0,80 % p. a.
Zvýhodnená úroková sadzba 1,60 % p. a.
Sporenie 9, 10, 15 rokov
Základná úroková sadzba 1,25 % p. a.
Zvýhodnená úroková sadzba 2,50 % p. a.
Sporenie 15, 17 rokov
Základná ÚS 1,75 % p. a.
Zvýhodnená ÚS 2 % p. a.

Tipy na sporenie

Na čo ešte čakať?

Nezabúdajte, čím skôr začnete dieťaťu šetriť na vzdelanie, tým menej vás to bude finančne bolieť v budúcnosti. Predsa len je jednoduchšie počas 18 rokov odkladať každý mesiac 50 € ako zaplatiť naraz desiatky tisíc.

Zapojte do sporenia celú rodinu

Na štúdium v zahraničí môžu vášmu drobcovi prispievať rôznymi sumami aj starí rodičia, tety, ujovia či starší súrodenci v rámci sviatkov alebo len tak. Veď každé euro sa počíta a študovať vo svete je predsa na nezaplatenie.