University of HelsinkiFínsko

Späť
Sporte dieťaťu na štúdiumuž od9 800/mesiac

O univerzite

University of Helsinki je najstaršou a najväčšou univerzitou vo Fínsku s širokým spektrom disciplín. V súčasnosti je do študijných programov univerzity rozložených na 11 fakultách a 11 výskumných ústavov zapísaných približne 36 500 študentov.

Život v kampuse

Okrem tradičných lákadiel univerzitných kampusov je život v Helsinkách iný. Asi len tu môžete zažiť chôdzu s mamutmi či objavovanie vzácnych rastlín a cestovanie po celom vesmíre.

Ubytovanie

Nájdenie vhodného ubytovania v hlavnom meste Fínska môže byť náročné, pretože v danej oblasti je nedostatok bývania. Študenti by mali začať hľadať hneď, ako budú poznať termín nástupu na univerzitu.

* S uvedenou výškou mesačného vkladu môže klient nasporiť potrebnú sumu na financovanie nákladov spojených so štúdiom na konkrétnej univerzite, napr. ubytovanie, stravu, dopravu a pod., za 1 školský rok (bez zohľadnenia výšky školného). Suma je vypočítaná pri predpokladanom období sporenia 17 rokov (prípadne navolenom v predchádzajúcom kroku) a pri úrokovej sadzbe 2 % p. a. Vo výpočte je zohľadnená 2 % ročná inflácia a suma úrokov pred jej znížením o daň z úrokov. Výsledná suma má iba informatívny a približný charakter.