University of ChicagoUSA

Späť
Sporte dieťaťu na štúdiumuž od17 679/mesiac

O univerzite

University of Chicago je americká súkromná univerzita sídliaca v Chicagu v štáte Illinois. V roku 1890 ju založil John D. Rockefeller. Univerzita má v súčasnosti viac ako 14 500 študentov a vyše 2 000 zamestnancov.

Život v kampuse

V študentskom mestečku nájdete viac ako 400 študentských organizácií a spolkov a disponuje nespočetným množstvom zdravotných, wellness a fitness služieb.

Ubytovanie

Študenti zvyčajne zostávajú ubytovaní v študentskom mestečku, kde nájdu všetky služby, ktoré potrebujú. K univerzite patrí 39 študentských domov. Mnohé medzi sebou súťažia v športových aktivitách, následne víťaz získa prestížny Maroon Cup. Ubytovacie zariadenia organizujú rôzne spoločné aktivity ako grilovačky, inšpiratívne prednášky, filmové noci a výlety do okolia. Cena ubytovania je 10 000 dolárov na akademický rok

* S uvedenou výškou mesačného vkladu môže klient nasporiť potrebnú sumu na financovanie nákladov spojených so štúdiom na konkrétnej univerzite, napr. ubytovanie, stravu, dopravu a pod., za 1 školský rok (bez zohľadnenia výšky školného). Suma je vypočítaná pri predpokladanom období sporenia 17 rokov (prípadne navolenom v predchádzajúcom kroku) a pri úrokovej sadzbe 2 % p. a. Vo výpočte je zohľadnená 2 % ročná inflácia a suma úrokov pred jej znížením o daň z úrokov. Výsledná suma má iba informatívny a približný charakter.