University of CambridgeVeľká Británia

Späť
Sporte dieťaťu na štúdiumuž od9 551/mesiac

O univerzite

Trvalo sa radí medzi 5 najlepších svetových univerzít a spoločne s univerzitami v Oxforde, University College London, LSE a Imperial College London tvorí G5, skupinu superelitných univerzít vo Veľkej Británii. Tradične si ju vyberajú na štúdium aj členovia kráľovskej rodiny. Univerzitu navštevovalo až 82 držiteľov prestížnej Nobelovej ceny.

Život v kampuse

Komplex študentských domov sa nachádza na rušnej Cambridge Road Mill. Ubytovanie je rôznorodé – od štúdií, spoločných apartmánov až po nádherné dvojdomy. Mill Road je jedna z najpopulárnejších ulíc v Cambridgei. Známa je najmä kaviarničkami, reštauráciami s medzinárodnou kuchyňou, ale aj barmi a krčmičkami.

* S uvedenou výškou mesačného vkladu môže klient nasporiť potrebnú sumu na financovanie nákladov spojených so štúdiom na konkrétnej univerzite, napr. ubytovanie, stravu, dopravu a pod., za 1 školský rok (bez zohľadnenia výšky školného). Suma je vypočítaná pri predpokladanom období sporenia 17 rokov (prípadne navolenom v predchádzajúcom kroku) a pri úrokovej sadzbe 2 % p. a. Vo výpočte je zohľadnená 2 % ročná inflácia a suma úrokov pred jej znížením o daň z úrokov. Výsledná suma má iba informatívny a približný charakter.