Stanford UniversityUSA

Späť
Sporte dieťaťu na štúdiumuž od17 679/mesiac

O univerzite

Leland Stanford Junior University alebo skrátene Stanford University alebo po slovensky aj Stanfordova univerzita je súkromná, výskumne orientovaná univerzita v Stanforde, Kalifornia, USA. Bola založená v roku 1885 kalifornským guvernérom a senátorom Lelandom Stanfordom a jeho ženou Jane Lathropovou Stanfordovou ako pamiatka na ich syna Lelana Stanforda Jr., ktorý zomrel v Európe na brušný týfus niekoľko týždňov pred jeho šestnástymi narodeninami.

Život v kampuse

Farma je prezývka školského areálu. Pochádza z obdobia, keď tam pobehovalo viac koní než študentov. Farma ponúka mnoho možností na mimoškolské aktivity. Od športu, umenia, divadelné večery, kino až po klasické párty.

* S uvedenou výškou mesačného vkladu môže klient nasporiť potrebnú sumu na financovanie nákladov spojených so štúdiom na konkrétnej univerzite, napr. ubytovanie, stravu, dopravu a pod., za 1 školský rok (bez zohľadnenia výšky školného). Suma je vypočítaná pri predpokladanom období sporenia 17 rokov (prípadne navolenom v predchádzajúcom kroku) a pri úrokovej sadzbe 2 % p. a. Vo výpočte je zohľadnená 2 % ročná inflácia a suma úrokov pred jej znížením o daň z úrokov. Výsledná suma má iba informatívny a približný charakter.