École polytechniqueFrancúzsko

Späť
Sporte dieťaťu na štúdiumuž od10 800/mesiac

O univerzite

École polytechnique (často nazývaná X) je najvýznamnejšia a najznámejšia francúzska vysoká škola technického zamerania. Je známa veľmi náročnými prijímacími testami, kvalitná výučba však robí z tunajších študentov elitu. To potvrdzuje aj rad ocenení študentov a absolventov. École polytechnique vyštudovali traja nositelia Nobelovej ceny, traja francúzski prezidenti a množstvo významných osobností francúzskeho priemyslu. Patrí do štyridsiatky najlepších škôl na svete a momentálne ju navštevuje bezmála 3 000 študentov, pričom 40 % z nich nepochádza z Francúzska. Na každého profesora pripadá len 5 študentov.

Život v kampuse

Univerzita sídli v komplexe Paris-Saclay, ktorý má prezývku európske Silicon Valley. Dvadsať kilometrov južne od centra Paríža sa rozprestiera unikátny výskumno-akademický komplex, kde nájdete nielen univerzitný kampus, ale aj centrály technologických firiem či výskumné inštitúty.

* S uvedenou výškou mesačného vkladu môže klient nasporiť potrebnú sumu na financovanie nákladov spojených so štúdiom na konkrétnej univerzite, napr. ubytovanie, stravu, dopravu a pod., za 1 školský rok (bez zohľadnenia výšky školného). Suma je vypočítaná pri predpokladanom období sporenia 17 rokov (prípadne navolenom v predchádzajúcom kroku) a pri úrokovej sadzbe 2 % p. a. Vo výpočte je zohľadnená 2 % ročná inflácia a suma úrokov pred jej znížením o daň z úrokov. Výsledná suma má iba informatívny a približný charakter.