Columbia UniversityUSA

Späť
Sporte dieťaťu na štúdiumuž od22 221/mesiac

O univerzite

Columbia University je jedným z najdôležitejších centier pre výskum a zároveň jedinečným vzdelávacím prostredím pre študentov z celého sveta. Univerzita sa pravidelne umiestňuje v rebríčku top 20 svetových univerzít a hlavne v oblasti práva, biznisu a vzdelania patrí medzi absolútnu špičku. Univerzita má okolo 33 000 študentov. Medzi slávnych absolventov tejto univerzity patria napríklad Warren Buffett, Barack Obama, Isaac Asimov či Franklin Delano Roosevelt.

Život v kampuse

Kampus Columbia University svojou architektúrou patrí k najkrajších na svete. V kampuse žije vyše 40 000 študentov a zamestnancov fakúlt z takmer všetkých národov na svete. Život v kampuse je rovnako dynamický ako samotné mesto v ktorom sa nachádza - New York City.

Ubytovanie

Náklady na život v New York City sú extrémne vysoké. Ubytovanie v kampuse je najlacnejšia a najvýhodnejšia alternatíva. Ubytovanie v kampuse ponúka viacero možností vrátane súkromných apartmánov, jedno a dvoj lôžkových izieb.

* S uvedenou výškou mesačného vkladu môže klient nasporiť potrebnú sumu na financovanie nákladov spojených so štúdiom na konkrétnej univerzite, napr. ubytovanie, stravu, dopravu a pod., za 1 školský rok (bez zohľadnenia výšky školného). Suma je vypočítaná pri predpokladanom období sporenia 17 rokov (prípadne navolenom v predchádzajúcom kroku) a pri úrokovej sadzbe 2 % p. a. Vo výpočte je zohľadnená 2 % ročná inflácia a suma úrokov pred jej znížením o daň z úrokov. Výsledná suma má iba informatívny a približný charakter.